Wie is Carina Van Cauter?

.
1 september 2020 - heden

Gouverneur Oost-Vlaanderen

Tot uw dienst, Oost-Vlaanderen!

“In ieder geval is het voor mij een ongelooflijk voorrecht om in deze provincie het ambt van gouverneur te mogen opnemen. De provincie: my first, my last, my everything. Terug naar mijn eerste liefde, want hier begon ik mijn politieke loopbaan. Ik ga dus ongelooflijk mijn best doen – hard studeren, aanspreekkaar en bereikbaar zijn, proberen heldere taal te spreken, constructief en pragmatisch te zijn, knooppunt en bruggenbouwer en promotor van het Oost-Vlaams gevoel.”

Bron: Toespraak op de Provincieraad, 2 september 2020

.
2019 - 2020

Lid en fractievoorzitter Senaat

.
18 juni 2019 - 31 augustus 2020

Lid van het Vlaams parlement

.
2019 - heden

Voorzitter Cycling Vlaanderen, afdeling Oost-Vlaanderen

.
2014 - 2020

Lid dagelijks bestuur en raad van bestuur Belgian Cycling, voorzitter commissie vrouwenwielrennen

Een passie voor (vrouwen)wielrennen

“De verhoogde media-aandacht en live-uitzendingen van dameswedstrijden, de topresultaten van onze Belgische rensters en de inspanningen van de Belgische Wielerbond zijn alvast verschillende stappen in de goede richting. Uiteraard ligt er nog veel werk op de plank voor het Belgische en internationale vrouwenwielrennen. Maar worden de mooiste koersen ook niet bergop gewonnen? In ieder geval: koers is altijd mooier met vrouwen aan de start.”

Bron: Opiniestuk Het Nieuwsblad, 31 maart 2018

.
28 juni 2007 - 25 mei 2019

Lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers

Primus inter pares in het parlement

"De primus inter pares is - letterlijk - een prima donna. Van Cauter is een compleet parlementslid, dat zich in de Kamer als een vis in het water voelt. Ze zette zichzelf op de kaart als geloofwaardig lid van de commissie Seksueel Misbruik, maar drukte vooral haar stempel als de justitiespecialiste van haar partij."

Bron: De Standaard, maart 2014

Meer info

.
2006 - 2007

Gedeputeerde voor sport, stedenbouw en personeel voor de Provincie Oost-Vlaanderen

"In 2006 wordt Van Cauter onder meer gedeputeerde voor sport. Als dochter van wielerkampioen Emiel Van Cauter is Carina heel erg begaan met sport. Van Cauter was er, samen met gouverneur André Denys en toenmalig premier Guy Verhofstadt, medeverantwoordelijk voor dat de Ronde van Frankrijk in 2007 aankwam in Gent."

Bron: De fonteinen van de Oranjeberg, 2012, Tony Valcke en Herwig Reynaert

.
2004 - 2006

Gedeputeerde voor milieu, communicatie en toerisme voor de Provincie Oost-Vlaanderen

"Als gedeputeerde tussen 2004 en 2006 ontwikkelde ze de ‘permanente’ Ronde van Vlaanderenroute, werden wielerwedstrijden actief ondersteund om Oost-Vlaanderen op de kaart te krijgen en werden stimuli gegeven om gastenverblijven te ontwikkelen. Carina Van Cauter introduceerde ook een aantal concrete acties om tot een duurzaam milieubeleid te komen.  Ze hechtte veel belang aan milieuvergunningen omdat dat voor haar een belangrijke factor is in de economische ontwikkeling van de provincie."

Bron: De fonteinen van de Oranjeberg, 2012, Tony Valcke en Herwig Reynaert

.
2000 - 2007

Provincieraadslid voor de provincie Oost-Vlaanderen

"Tijdens de  legislatuur 2000-2006 was Van Cauter als provincieraadslid voorzitster van de commissie Gelijkekansenbeleid en volgde ze de ontwikkeling van het Provinciaal Archeologisch Museum (PAM) in Velzeke op de voet gevolgd omdat dat dossier regionaal van groot belang was." 

Bron: De fonteinen van de Oranjeberg, 2012, Tony Valcke en Herwig Reynaert

.
29 juli 1990

Mama van Frederik

.
12 april 1987

Mama van Nathalie

En ondertussen ook oma-bobonne van Cécile.

.
1986 - 2020

Advocaat bij advocatenkantoor Van Tittelboom – Van Cauter

.
26 september 1985

Gehuwd met burgemeester Johan Van Tittelboom

Een politiek echtpaar

"Het is zeldzaam dat in eenzelfde gezin twee partners een belangrijk politiek mandaat bekleden. Nog zeldzamer is dat de ambities met elkaar verzoend worden. De rollen zijn perfect verdeeld: in Herzele moet Carina luisteren naar wat Johan zegt en beslist. Buiten Herzele is het omgekeerd."

Bron: Mijn Ronde, André Denys, 2008

.
30 juni 1985

Licentiaat in de rechten

Afgestudeerd aan de Katholieke Universiteit Leuven (KUL)

.
27 juni 1962

Geboren in Merchtem

Dochter van wielerkampioen Emiel Van Cauter en Josée Dooms